czwartek, 23 stycznia 2014

Duży mróz

Od dzisiejszej nocy można już śmiało napisać, że zaczęły się duże mrozy. Moja pogodynka w centrum Polski wskazała nad ranem -14,8 stopni Celsjusza. Z prognoz wynika, że kolejna noc będzie jeszcze zimniejsza. Nawet do -18 stopni a na północnym-wschodzie do -25 stopni. Jednak do rekordowych mrozów z tego stulecia jeszcze nam brakuje. 3 lutego 2012 odnotowałem -24,7 stopni.

Duży mróz

Obawiam się o krzewy i drzewa w ogródku. Ciepły grudzień i początek stycznia zrobiły swoje. Rośliny były już przygotowane do kwitnienia a nie do tęgich mrozów. Pokrywa śnieżna jest bardzo cienka albo jej w ogóle nie ma. Może być nieciekawie w przypadku mniej odpornych gatunków. Całe szczęście od weekendu ma być cieplej.

3 komentarze:

 1. Dziś - 17 w Żyrardowie. Jak u Was?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam
   Jest mroźno –od strony wnętrza blokowgo jest -4 .Podejrzewam że na obszarze otwartym może być -6,jest bezwietrznie ,pada śnieg a może prószy .Pomimo że nie ma słońca jest przyjemnie .Miejscowe jednostki odpowiedzialne za szlaki pieszo jezdne we Wrocławiu w miarę zapanowały nad zaistniałymi warunkami pogodowymi .Zima Zimą .
   Może i dobrze -rozpoczyna się okres ferii szkolnych .Przyroda jak to przyroda, może za szczęśliwa nie jest z tego powodu . Ale jeszcze trochę i przyjdzie Wiosna .
   Pozdrawiam Teresa L. W

   Usuń
 2. Zapraszam do odwiedzania strony o ludziach i ich relacjach z drzewami: www.drzewa.tumblr.com

  Pozdrawiam. Maciek

  OdpowiedzUsuń