czwartek, 1 lipca 2021

Jak odświeżyć altanę w ogrodzie bez remontu

Marzy Ci się zmiana wystroju altany, ale myśl o remoncie przyprawia o zimne poty? Odświeżenie wnętrza wcale nie musi być drogie i inwazyjne. Wystarczy kilka małych zmian, żeby nasza altana nabrała nowego życia. Dodanie koloru, ciekawe obrazy i plakaty, zmiana mebli - pomysłów jest naprawdę wiele. Potrzebujesz tylko chęci i wolnego weekendu.  Zobacz jak odświeżyć altanę bez remontu.

Jak odświeżyć altanę w ogrodzie bez remontu

Dodaj koloru

Najprostszy sposób na odświeżenie altany? Przemalowanie ścian! Albo nawet jednej. Jeśli wszystkie ściany w altanie masz białe, to warto dodać trochę koloru. Możesz wybrać jedną ścianę w innym kolorze. Z jasnymi meblami świetnie prezentują się ciemniejsze kolory, np. bordowy, butelkowa zieleń lub granatowy. Natomiast ciemne meble, żeby optycznie nie zmniejszyć pokoju wymagają nieco lekkości. W takim przypadku możesz wybrać beżowy lub pastelowe odcienie, np. zielonego, błękitu lub bardzo popularnego obecnie koloru brzoskwiniowego i lawendowego. Szeroką paletę barw mają farby Dekoral. Zanim zdecydujesz się na konkretny kolor, warto zaopatrzyć się w próbki i przetestować go w mało widocznym miejscu. 

Przemalować możesz nie tylko ściany. Stara komoda potrzebuje odświeżenia? Zamiast kupować nowy mebel wystarczy go przemalować. To ciekawy sposób na stworzenie oryginalnych kompozycji i połączeń. Nie zajmie Ci to dużo czasu, za to przyniesie wiele satysfakcji. Z pomalowanymi meblami pokój nabierze całkiem nowego charakteru. 

A może tapeta? 

Fototapety są popularnym rozwiązaniem stosowanym w mieszkaniach. Są proste w montażu, stosunkowo tanie i dodają pomieszczeniu charakteru. Położenie fototapety to szybki i prosty sposób na tchnięcie w altanie powiewu świeżości. Szczególnie jeśli Twoje mieszkanie ma wystrój minimalistyczny. Fototapety występują we wszystkich kolorach i wzorach. Marzy Ci się ceglana ściana, ale bez remontu? Rozwiązaniem będzie fototapeta imitująca czerwoną cegłę. Pamiętaj jednak, żeby nie kłaść tapet na wszystkie ściany. Tym sposobem optycznie zmniejszysz pomieszczenie i stanie się ono przytłoczone. Fototapetę najlepiej jest położyć na jedną ścianę, np. za kanapą lub w jadalni.

Przemeblowanie 

Innym sposobem na odświeżenie altany bez remontu jest przemeblowanie pomieszczenia. To najprostszy sposób, który nie wymaga od nas żadnych nakładów pieniężnych. O dziwo przemeblowanie pomieszczenia może nadać mu całkiem nowego charakteru.  Jeśli należysz do osób, którym wystrój szybko się nudzi, to przemeblowanie jest najlepszym rozwiązaniem. Ustawienie mebli możesz zmieniać tak często, jak Ci się to podoba i za każdym razem uzyskiwać świeży efekt. 

Więcej ciekawych pomysłów i treści znajdziesz na polski-portal.com. Więcej porad, artykułów tematycznych znajdziesz na portalu http://polskienewsy.com/.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz