wtorek, 11 kwietnia 2017

Magnolia Genie rozwija pączki kwiatowe

Kilka lat temu będąc na wystawie "Zieleń to Życie" dostrzegłem wśród nowości Magnolię pośrednią Genie. Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Szczególnie, że prezentowane wtedy drzewka właśnie kwitły. A był to koniec sierpnia. Nie zachwyciły mnie zdjęcia z katalogu (te też wyglądały zjawiskowo) ale żywe kwiaty. Postanowiłem ją nabyć. A nie było łatwo, bo to nowość i dość droga. Teraz już ceny spadły.

Po półtora roku czasu od posadzenia wypuściła tej wiosny ciemnobordowe pączki kwiatowe. Wow. Zapowiada się, jak nie będzie dużych przymrozków, że rozwiną się w piękne, tulipanowych kształtów kwiaty rzadko spotykanej wśród magnolii purpurowoczerwonej a nawet czarnoczerwonej barwy. A co ciekawe może powtórzyć kwitnienie właśnie pod koniec lata!

Magnolia Genie to niewielkie drzewo o kolumnowym pokroju. Dorasta do 4 metrów wysokości. Nie wiele zajmuje miejsca, bo nie rozrasta się na boki. Wprost idealna do małych przydomowych ogrodów. A dodatkowo bardzo odporna na nasze zimy. Wytrzymuje do -26 stopni Celsjusza. Wymaga dużo słońca i lekko kwaśnej gleby. Nie lubi przycinania.

Jak tylko pąki się rozwiną w piękne kwiaty to zaprezentuję je w jednym z wpisów. Już się nie mogę doczekać.

Magnolia Genie wiosną

Magnolia Genie wiosną

Magnolia Genie wiosną

4 komentarze:

 1. Odmiana o bardzo dekoracyjnych kwiatach. Jak się rozwiną kwiatostany to będzie widok :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak - jedna z piękniejszych nowości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, pierwszy krzew jaki kupię i posadzę na działce to będą jakieś 2 odmiany magnolii, a 2 dlatego że są tak piękne wszystkie i nie wiem na jaka się zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super blog, piękne zdjęcia, podziwiam.

  OdpowiedzUsuń