środa, 6 sierpnia 2014

Jarząb Koehnego

Jarząb Koehnego to jeden z mniejszych jarzębów, idealny do przydomowych ogródków. Ze względu na perłowo-białe owoce zwany jest czasami białą jarzębiną. Owoce z początku zielonkawe w odcieniu ufoludków. Osiąga 4,5 góra 5,5 metra wysokości. Dodatkowym walorem jarzębu Koehnego są przebarwiające się jesienią na pomarańczowo i purpurowo nieparzystopierzaste liście. Białe owoce na takim tle wyglądają bajkowo.

Nie ma dużych wymagań glebowych ale nie znosi suszy. Dobrze znosi nasze zimy. Pochodzi z Chin, w naszych parkach raczej nie spotykany. Polecam - sam posadziłem rok temu i ładnie przetrzymał zimę, przyjął się i urósł jakieś 30 centymetrów.

Jarząb Koehnego

Jarząb Koehnego

Jarząb Koehnego

Jarząb Koehnego

Jarząb Koehnego

Jarząb Koehnego

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa roślina! Zapraszam na swojego bloga: www.kochamptaki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. niesamowite te białe owoce, jak jarzębina widmo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.. piękny krzew, ale u mnie bardzo problematyczny. Jest strasznie, ale to strasznie lubiany przez mszyce. Czynią one straszne spustoszenia zwijając liście oraz czyniąc roślinę podatną na choroby grzybowe. Czy ktoś ma sposób na to - opryski nie dają rady, ponieważ owady żerują w tych zwiniętych liściach..

  OdpowiedzUsuń
 4. Pisałem o mszycach:
  http://drzewapolski.blogspot.com/2013/05/mszyca-atakuje.html
  http://drzewapolski.blogspot.com/2014/04/znowu-mszyca-w-ogrodzie.html
  U mnie też jarząb japoński jest atakowany masowo. Mszyce strącałem wodą pod ciśnieniem. Pomogło, bo drzewko jest małe; z dużym drzewem nie dałbym rady.

  OdpowiedzUsuń