czwartek, 10 stycznia 2013

Owoce jarzębiny upijają kosy

Dziś iście karnawałowa ciekawostka. Otóż w Cumbrii w Wielkiej Brytanii zaczęto znajdować martwe kosy. Początkowa diagnoza to ptasia grypa. Dogłębne badania naukowe wykluczyły jednak grypę a wykazały obecność sfermentowanych owoców jarzębiny w ich żołądkach. Okazało się, że spożywanie przez te małe ptaki dużych ilości jarzębiny powodowało zatrucie etanolem. A podchmielone ptaki latając traciły kontakt z rzeczywistością i ginęły przy twardym lądowaniu.

Piłeś nie leć jednym słowem.

Owoce jarzębiny upijają kosy

Owoce jarzębiny upijają kosy

5 komentarzy:

 1. Dzień Dobry
  nie wiem jak się Pan zapatruje na tego typu sprawy, ale otrzymuje Pan ode mnie, jako użytkownika bloga wnętrzarskiego Wyróżnienie, więcej na http://kaskab.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mój blog się podoba. Dzięki.
   Jednak łańcuszka nie ciągnę dalej. To blog o drzewach.

   Usuń
 2. Witam
  Tak proszę trzymać -niczego proszę nie zmieniać .Pana Blog odkryłam niedawno -a szkoda .Jako profesjonalista jestem zachwycona formą ,fotkami i opisami .
  Fotografie wyłapują najważniejsze istotne cechy roślin które nie zawsze można wyłapać z ziemskiego poziomu .
  Myślę (tak mi się zdaje )że z rozpoznawaniem drzew i krzewów ozdobnych nie mam wielkich problemów . Pomimo że bardzo dużo korzystam z literatury fachowej w tym blogu znalazłam wiele dodatkowych i nowych bardzo istotnych cech potrzebnych do ich rozpoznawania .Każda fotografia według mnie jest zrobiona z istotnym i dużym wyczuciem .Po tak długim stażu pracy na nowo odkrywam estetyczne walory drzew i krzewów które pan przedstawia .Dendrologia jest dyscypliną która nie pozwoli się do końca odkryć, która zawsze wnosi nowe spostrzeżenia i nowe doświadczenie .nie tylko plastyczne .Dlatego chętnie czytam i oglądam wszystko -bo warto .
  Miłośniczka swojego zawodu od 30 lat -pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję i zapraszam do częstych odwiedzin. W tym roku też się będzie dużo działo. Już planuję wypady do kolejnych parków i arboretów. A lada moment odpalę konkurs:
   http://drzewapolski.pl/Konkurs/konkurs.html

   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Zima, trochę więcej czasu więc z przyjemnością zasiadam do lektury. Gratuluję, świetny blog do poczytania.

  OdpowiedzUsuń