wtorek, 8 stycznia 2013

Do kiedy stoi choinka?

Nie ma odgórnych kościelnych regulacji, co do terminu rozbierania choinki. Jedni pozbywają się jej jak muszą, bo zaczyna się mocno sypać i wyglądać nie elegancko. Inni zaraz po kolędzie. Jeszcze inni po święcie Trzech Króli 6 stycznia. Ja optuję za jeszcze innym terminem - rozbieramy choinkę na Matki Boskiej Gromnicznej, czyli 2 lutego.

A może są inne terminy?

2 komentarze:

  1. Ja też rozbieram na Gromniczną. W tym roku była daglezja z ogrodu. Specjalnie za gęsto posadzone przyszłe choinki spełniają swa rolę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Po dokładnej analizie całego banknotu (nie pod kątem wartości lecz pod kątem umieszczonych tam liści) stwierdzam że: przedstawione wszystkie liście w formie graficznej i uproszczonej bezspornie przedstawiają liść klonu.Zdecydowanie widać że klon przeciągnięty białą otoczką pod napisem ‘Canada ‘nie jest klonem cukrowym .Natomiast po drugiej stronie banknotu nieśmiało stwierdzam że są to klony cukrowe .Chyba tak do końca nie możemy określić to jako całkowitą pomyłkę .Może jest to pomyłka a może tak po prostu miało być . Przez moment się zastanowiłam –gdybyśmy mieli prawo wyboru umieszczenia znaku w formie liścia na naszym polskim banknocie /jeszcze / jaki by został wybrany ,czym byśmy się kierowali i czym by to było uzasadnione . pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń