poniedziałek, 2 stycznia 2023

Wyjątkowo ciepły Nowy Rok

Wedle statystyk i prowadzonych notowań meteorologicznych był to najcieplejszy Nowy Rok w historii. Do Polski napłynęło bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego znad północnej Afryki i południowo-zachodniej Europy. Rekord padł w Warszawie, gdzie na stacji synoptycznej Warszawa-Okęcie odnotowano + 18,9 °C (najcieplej było o godzinie 11:30). Była to najwyższa zmierzona temperatura powietrza w całym kraju w miesiącu styczniu od początku prowadzenia pomiarów meteorologicznych! Ciepło było też wieczorem i w nocy.


Poprzedni rekord plusowej temperatury w styczniu wynosił 18,6 °C i padł 6 stycznia 1999 roku w miejscowości Pszenno w województwie dolnośląskim. Natomiast jeśli chodzi o Nowy Rok 1 stycznia rekord miał miejsce w 2007 roku, i padł w miejscowości Grabik (również woj. dolnośląskie), gdzie zanotowano 15,9 °C.

Kolejne kilka dni też ma być ciepłe - nie zapomnijcie podlewać roślin w donicach ma balkonach i tarasach oraz tych mniej odpornych na suszę roślin zimozielonych, iglaków i roślin z łuskami w ogródkach. One bardzo źle znoszą takie anomalie pogodowe.

Podlewamy iglaki i łuskowate

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz