piątek, 3 kwietnia 2015

Prognozowane przymrozki

IMGW wydał ostrzeżenie o przymrozkach. W zależności od regionu kraju temperatura ma spaść nad ranem przy gruncie od -2 nawet do -4 stopni. Pewnie lokalnie będzie jeszcze zimniej. Dla wielu drzew i krzewów, które nie są mrozoodporne, może to oznaczać kłopoty. Szczególnie po bardzo ciepłych dniach i nocach w zeszłym tygodniu po których ruszyła już wegetacja po zimowej przerwie. Pączki są mocno nabrzmiałe a niektóre gatunki zaczynają rozwijać kwiaty.

To ciężki czas dla działkowców i ogrodników. W sumie najgorszy miesiąc. Właśnie teraz przymrozki mogą wyrządzić więcej szkód niż duży mróz w okresie zimowym. I tak będzie aż do ogrodników i zimnej Zośki.

6 komentarzy:

 1. Pamiętasz dwa lata temu Wielkanoc? Pamiętam, że ze śniegu lepiłem Zajączka.
  W tym roku również pada śnieg i o dziwo są przymrozki

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak uratować drzewa ? Kilkadziesiąt kasztanów ponumerowanych czerwoną farbą....ratunku!!! Nie chcę aby je wycieli. Nienawidzę tych urzędników! Wycinają wszystkie drzewa w mieście i na peryferiach miasta. Co robić ? Jak uratować moją ukochaną kasztanową aleję ? Sylwia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety coraz częściej mamy do czynienia w różnego typu wycinkami na które nie mamy wpływu. Proponuję zrobić foty i uderzyć do lokalnych mediów.

   Usuń
 3. W Piotrkowie Trybunalskim te drzewa tak wycinają...proszę tylko nie kasztany na Budkach....

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie, a nie mogę znaleźć Pana adresu e-mail, czy zgadza się Pan na publikowanie Pana zdjęć na innych blogach? Oczywiście z odesłaniem do źródła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak - jeśli będą odsyłać do źródła - nie ma sprawy.
   Mój priv to robert.sadowski@drzewapolski.pl

   Usuń