piątek, 3 maja 2013

Zieleń to życie - nowy miesięcznik o ogrodach

Miesięcznik Zieleń to życiePo cichutku na rynku wydawniczym ukazał się nowy tytuł o roślinach i ogrodach. To "Zieleń to życie" wydawany pod patronatem Związku Szkółkarzy Polskich. Cena startowa 9,95 PLN wydaje się delikatnie za wysoka w porównaniu z konkurencją acz rekompensatą jest liczba stron i śladowe zagęszczenie reklamami.

Pierwszy numer naprawdę obiecujący. 100 stron bogata ilustrowanych o najbardziej aktualnych, wiosennych tematach: cebulowe, co na rabaty, wiosenna odnowa trawnika, nawożenie, ciekawe ogrody do zwiedzania, warzywa z własnego ogródka, kalendarz prac, oryginalne ścieżki i rarytasy do ogrodów.

W tematyce drzew są pigwy i pigwowce, wcześnie kwitnące wiśnie, czeremchy, śliwy i migdałki, magnolia Galaxy, bukan antarktyczny i grusza wierzbolistna.

Jedynie nie zbyt trafiony na polskie ogrody felieton z Meksyku o sztuce przetrwania roślin - choć z fantastycznymi zdjęciami.

Zamierzam kupować i śledzić rozwój tego pisma. Trzymam kciuki, brakuje takich pism z dobrymi artykułami i ślicznymi zdjęciami. Szczególnie w aspekcie roślinnych nowości rynkowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz