czwartek, 7 lutego 2013

Zagadka 7. Konkurs "Rozpoznaj drzewa".

Oto nowe zadanie konkursowe. Przypominam przy okazji, że do konkursu można przystąpić w każdym momencie. Wystarczy zbierać odpowiedzi na zadania i wysłać je jak najszybciej po publikacji ostatniej zagadki.

Zagadka 7. Konkurs 'Rozpoznaj drzewa'.

4 komentarze:

 1. Z tego co się orientuję to nie wystarczy podać nazwę rodzajową. Powinna być pełna nazwa gatunkowa a więc w tym wypadku daglezja zielona albo jedlica zielona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego co się orientuję, w Regulaminie nie ma mowy o "pełnej nazwie gatunkowej":) Oczywiście możemy pobawić się nawet w rozpoznanie odmiany,ale ma to być zabawa DLA WSZYSTKICH, a nie egzamin dla profesjonalistów. Proszę o wyjaśnienie nieścisłości Autora, aby pod koniec miesiąca nie było niedomówień:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, konkurs jest zabawą mającą na celu rozpowszechnienie informacji i ciekawostek o drzewach oraz ich zasad identyfikacji. W przypadku mniej popularnych drzew (ośnieża, surmia, paulownia, parocja, stewarcja, grujecznik, judaszowiec...) wystarczy nazwa rodzajowa, bo po jednym zdjęciu czasami ciężko stwierdzić co to za gatunek czy odmiana. Ale w przypadku popularnych drzew (klon, kasztanowiec, dąb...) łatwo już podać gatunek i na to liczę.

   W sumie zagadki są na tyle łatwe a jurry wyrozumiałe, że prędzej liczył będzie się czas niż problem z identyfikacją :-). Liczę na wiele 28 poprawnych odpowiedzi. Choć zamierzam wrzucić ze 2 trudniejsze do rozpoznania drzewa.

   Usuń