niedziela, 12 grudnia 2010

Ośnieża karolińska

To drzewo warto zobaczyć wiosną gdy kwitnie. Nie dość, że konwaliowe kwiaty są niezwykle okazałe to można jeszcze odnaleźć zeszłoroczne owoce. Ciekawe prawda?


Ośnieża karolińska

Ośnieża karolińska

Ośnieża karolińska

2 komentarze:

 1. Mój komentarz nie dotyczy akurat tego drzewa, to podziękowanie.
  Dziękuję Ci za stronę o drzewach. Poznałam nazwy wielu widzianych na co dzień drzew, a co najważniejsze wreszcie odkryłam nazwę drzewa, które od wielu lat spędzało mi sen z powiek. Chodzi mi o surmię. Drzewo rośnie w Warszawie m.in. przy Teatrze Komedia oraz przy ul. Nowolipie. Nie mogłam go do niczego zakwalifikować. Liście jak lipa, kwiaty jak kasztanowiec, ale kwitnie w dziwnym okresie (pod koniec sierpnia) i jeszcze te fasolki...
  Na koniec jeszcze moja uwaga co do innego drzewa - morwy. Kiedyś przeczytałam, że powinien mieć je w ogrodzie każdy ogrodnik bo jak żadne drzewo jest wyczulona na wiosenne przymrozki oraz zimowe mrozy. To prawda - rośnie na podwórku przed moim domem, więc mogę ją cały czas obserwować. Na wiosnę liście wypuszcza dopiero po ostatnich przymrozkach (kiedyś wypuściła dopiero w drugiej połowie maja, zwykle zdarza się jej to w kwietniu), zaś ostatnie gubi dopiero przed nastaniem mrozów (w tym roku zdarzyło jej się to dopiero w drugiej połowie listopada, zwykle - październik).
  Pozdrawiam, naprawdę świetna strona!!!!
  Katarzyna Piątkowska

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki - proszę być częstym gościem. Tygodniowo przybywa kilka wpisów o znanych i mniej znanych drzewach i krzewach.

  OdpowiedzUsuń